آیوار

یکی از خوشمزه ترین

سالادهای مخصوص صربستانی ها سالاد آیوار می باشد.در سالاد آیوار از فلفل دلمه ای و بادمجان استفاده می شود و به آن سیر نیز اضافه می کنند.سالاد آیوار را به عنوان پیش غذا میل می کنند.آیوار یکی از سالادهای خوشمزه در صربستان می باشد که باعث شده طرفدارهای زیادی داشته باشد.هر کس یک بار آیوار را بچشد حتما بازهم علاقه به خوردن آیوار را پیدا می کند.در کنار آیوار تکه نانی نیز سرو می شود و در اختیار مردم قرار داده می شود.

وارسی

وارسی نیز از جمله غذاهایی است که بسیار خوشمزه می باشد و در میان صربستانی ها بسیار محبوب است.چربی های کنار گوشت در

صربستان در روغن داغ سرخ می شود و طعم بسیار خوشمزه ای می گیرد و در نهایت آن را با نمک میل می کنند و به آن وارسی می گویند.وارسی از جمله غذاهایی است که در فصل های سرد نیز بسیار طرفدار دارد و در ظرف ها می ریزند وبرای مردم سرو می کنند.وارسی در

رستوران های خیابانی نیز پخت می شود.در کنار وارسی اگر نان و نمک وجود داشته باشد باعث کامل شدن این غذا می شود.وارسی را به عنوان تنقلات در اختیار کودکان نیز قرار می دهند.همچنین می توان از وارسی برای دورچین غذاهای مفصل استفاده کرد.

کایماک

کایماک نوعی دسر معروف و خوشمزه صربستانی است که در بیشتر رستوران ها سرو می شود.طعم کایماک همانند پنیر خامه ای می باشد و ظاهری شیه سر شیر دارد زیرا در آن از شیر پرچرب استفاده می شود.به علت اینکه کایماک یکی از دسرهای خوشمزه است می توانید کایماک را به صورت بسته بندی شده در سوپرمارکت ها خریداری کنید و کایماک را به همراه نان میل کنید.

همبرگر صربستانی

بدون تردید می توان گفت که یکی از

خوشمزه ترین غذاهای صربستانی ها همبرگر صربستانی می باشد. می توان گفت به علت خوشمزه بودن زیاد این غذا بیشتر توریستان در سفر به صربستان بارها همبرگر صربستانی را میل می کنند.اگرچه ظاهرهمبرگر صربستانی همانند دیگر همبرگرها می باشد اما اگر همبرگر صربستانی را میل کنید متوجه می شوید که طعمی کاملا متفاوت دارد.چیزی که باعث می شود طعم همبرگر صربستانی را نسبت به دیگر همبرگرها متمایز کند استفاده از ادویه های خاص بالکانی می باشد.

سارما

سارما رولی از کلم می باشد که یکی از قدیمی ترین غذاهای صربستان به حساب می آید.سارما غذایی بسیار خوشمزه و ساده می باشد که از کلم سفید و گوشت استفاده می شود. می توان گفت دلیل اصلی خوشمزگی سارما به علت ادویه هایی است که در آن به کار می برند.به علت اصیل بودن سارما این غذا در تمامی رستوران ها سرو می شود و همین موضوع میزان محبوبیت سارما را نشان می دهد.از دیگر ویژگی هایی که باعث خوش طعم کردن سارما می شوداستفاده از سیر و خامه ی کرمی پنلاکا می باشد.

کارادودیوا

برای پخت کارادودیوا از گوشت گاو استفاده می کنند که ابتدا گوشت ها را چرخ می کنند و سپس آن را با پیاز رنده شده ترکیب می کنند.این مواد را به صورت مستطیل و به صورت رول های یک اندازه در می آورند.در داخل رول ها پنیر خوشمزه ای می ریزند و در نهایت آن را در پودر سوخاری غلت می دهند و سرخ می کنند.کارادودیوا یکی از غذاهای محبوب صربستانی ها می باشد که بسیار شیک است.اگر مراسمات مهم و تجملی برگزار شود حتما یکی از غذاهایی که سرو می شود کارادودیوا می باشد.کارادودیوا را در کنار سس های مخصوص و ترشیجات خوش طعم سرو می کنند.

چواپی

برای پخت چواپی از گوشت چرخ کرده استفاده می شود و به آن ادویه های مخصوص و بسیار خوشمزه نیز اضافه می کنند.چواپی نیز یکی دیگر از

خوراک های سنتی صربستان به حساب می آید و به علت اصیل بودنش در تمامی مراسمات مهم پخت می شود.می توان گفت گردشگرانی که به صربستان می روند اولین غذایی را که در رستوران ها سفارش می دهند غذای چواپی می باشد.در کنار چواپی نان و پیاز خورد شده نیز سرو می شود که طعم بسیار خوبی می گیرد و بسیار مورد پسند افراد قرار می گیرد.

سوسیس صربستانی

سوسیس از جمله غذاهایی است که در بیشتر کشورها وجود دارد اما سوسیس های صربستانی جزو غذاهایی می باشد که به صورت خاص پخته می شود زیرا برای پخت سوسیس صربستانی از ادویه های مخصوص استفاده می شود.سوسیس های صربستانی را یا سرخ و یا کباب می کنند و در نهایت در کنار سس های مخصوص و خوش طعم و سبزیجات تازه پخته شده سرو می کنند.سوسیس های استفاده شده معمولا سوسیس کولن می باشد.


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: صربستانی ,خوشمزه ,استفاده ,آیوار ,وارسی ,سارما ,همبرگر صربستانی ,بسیار خوشمزه ,سالاد آیوار ,جمله غذاهایی ,کنند چواپی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

"روزان نوشت" بازرگانی نگین سنگ امنیت اینترنت و حریم خصوصی ساراکریمی سکوت گلپا عاشقان